PL | UA

230 urodziny Aleksandra Fredry

miejsce: Park Szeptyckich w Łaszczowie

czas: 20.06.2023, godz. 19.00

Zapraszamy na 230. urodziny Aleksandra Fredry w Łaszczowie! 

Świętowanie zaplanowano w miejscu od pokoleń związanym z rodziną Fredry, gdzie dziś z inicjatywy jego potomków i potomkiń powstaje Dom Komedii Aleksandra Fredry. 

Zobaczymy spektakl inspirowany twórczością hrabiego Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Improwizowanego Klancyk oraz gościa specjalnego – Rafała Zawieruchy. 

Klancyk zaimprowizuje krótką historię do każdego z fragmentów „Zemsty” w interpretacji Rafała Zawieruchy. Opowieść prowadzona przez narratora będzie pełna niezwykłych bohaterów, niespodziewanych zwrotów akcji, humoru i abstrakcyjnych odniesień. Spektakl będzie niemal całkowicie rymowany w duchu Fredry, a improwizatorzy będą się wspinać na szczyty swoich możliwości, by spróbować choć przez chwilę dorównać mistrzowi. Z zastrzeżeniem, że gwarantują ok. 90% rymów.

Dowiemy się być może skąd się bierze „wola Nieba” i czy faktycznie „z nią się

zawsze zgadzać trzeba”, czy może dopuszczalne są wyjątki. Nie jest

wykluczone, że improwizatorom uda się też wytłumaczyć, w jaki sposób krokodyle

ratują dziewczyny od pewnej zguby. W improwizacji wszystko jest możliwe!

Występują: Rafał Zawierucha, Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz

Młynarski, Paweł Najgebauer, Krzysztof Wiśniewski.

Przedstawienie potrwa około 60 min.

Organizatorem uroczystości jest Fundacja Rodu Szeptyckich – potomkowie i spadkobiercy Aleksandra Fredry. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń Roku Aleksandra Fredry.

Obchody 230. urodziny Aleksandra Fredry w Łaszczowie zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

20.06.2023